Ця громадська організація є некомерційною та створеною на основі добровільного рішення деяких приватних підприємств, що працюють в сфері біржових товарних відносин.

В цій асоціації є багато членів, серед яких є ЕТМ, торгівельні ринки та товарні біржі. Головна задача цієї організації полягає в тому, щоб забезпечити свої членів усім необхідним інструментом для підвищення ефективності діяльності та темпів розвитку. Також ця організація захищає права своїх учасників та забезпечує їх інтереси.

Асоціація була створена відразу після того, як в ній виникла потреба. Це сталося тоді, коли між учасниками біржового ринку утворилися ділові відносини. Під учасниками ринку виступають товарні біржі, електронні торгівельні майданчики, а також державні органи. Завдяки цій асоціації рентабельність цього ринку вдалося підвищити. Ще однією задачею цієї організації є забезпечення прозорості під час ведення бізнесу.

Що таке ЕТМ та навіщо вони існують

Головними членами асоціації вважаються ЕТМ – електронні торгівельні майданчики, акредитовані системою Прозорро. Вони виконують багато важливих функцій, серед яких є технічне забезпечення проведення торгів, реєстрація учасників, надання консультаційних послуг та інші. Наразі таких ЕТМ є понад 40 і усі вони займаються одним і тим же – організовують та проводять онлайн аукціони. Ці торги є відкритими та доступними для усіх, у тому числі і для спостереження за їх ходом.

Асортимент товарів, що тут продається, майже нічим не обмежений. На ЕТМ можна знайти будь-який вид нерухомості (комерційну, житлову чи промислову), земельні ділянки, металобрухт, деревину та багато іншого. Наприклад, https://aeaep.com.ua/information/auktsiony-z-prodazhu-neobroblenoi-derevyny-na-ukrainskomu-rynku/ тут детально розписано, як відбувається реалізація деревини через ЕТМ.

Використання відкритих електронних торгів під час продажу державного та іншого майна дозволило зробити взаємодію між бізнесом та державою більш прозорою. Через ЕТМ здійснюються не тільки продажі держмайна, але й державні закупівлі. Завдяки цьому вдалося ліквідувати велику кількість корупційних схем з обороту держмайна та майна комунальної власності.

Електронні торгівельні платформи вступають до асоціації «Біржові та електронні майданчики», щоб отримати багато переваг у вигляді отримання юридичної, інформаційної та методичної підтримки, а також захисту прав та інтересів.