Не так давно було прийняте рішення про те, що арештоване майно може продаватися на прозорих аукціонах через систему ProZorro. Sale. Тобто, мова йде про те майно, що не було повністю погашене боржниками.

Відповідно, держава має право на те, щоб конфіскувати подібне майно на свою користь. Для того, щоб це майно не розкрадалось на різних інстанціях, було прийнято рішення про можливість його реалізації у вигляді аукціонів. Велика кількість корисної інформації можна дізнатися за посиланням www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/areshtovane-majno-elektronni-auktsiony-v-systemi-prozorrosale. Це популярний електронний майданчик й на ньому завжди можна знайти найбільш актуальні та цікаві лоти.

Яким чином відбуватиметься продаж арештованого майна в системі ProZorro. Sale

Для початку, варто взяти до уваги той момент, що реалізація арештованого майна може проводитись виключно через акредитовані електронні майданчики. На сьогодні таких сервісів досить багато і у кожного учасника є можливість обрати для себе найбільш цікавий варіант. УУБ – це Українська універсальна біржа, що вже встигла себе зарекомендувати в сфері торгів та аукціонів з кращого боку.

Ви можете перейти на сайт sale.uub.com.ua і за допомогою фільтру знайти ті лоти, що можуть вас насправді зацікавити.

Що стосується самого майна, то на аукціонах будуть лише ті лоти, що були законно відібрані у боржників. Відповідно, ніяких судових процесів та тому подібних зовнішніх факторів вже не буде. Майно може бути внесене до системи ProZorro лише в тому випадку, коли це рішення було прийнято відповідно судовою інстанцією.

Чим формат аукціонів в системі ProZorro модернізував продаж арештованого майна

Тут є відразу декілька важливих моментів, які потрібно обов’язково брати до уваги. Мова йде про такі пункти, як:

  • Можливість отримати свій гарантійний внесок назад за спрощеною процедурою. Відповідно, для цього не буде потрібно очікувати декілька тижнів, доки буде прийняте дане рішення;
  • Кожен з учасників має право оскаржити свою дискваліфікацію, або ж подати скаргу на те, що замовник обрав іншого учасника, віддаючи йому певну перевагу й проігнорувавши заявки інших учасників;
  • Аукціони, що проходять за фіксованою ставку були більш адаптовані для учасників, щоб їм було простіше брати в них участь.

Це лише декілька моментів, які потрібно брати до уваги. Якщо поглиблюватись в цю тему, то можна знайти великий перелік інших корисних та цікавих пунктів.